Z8F081AQB020SG
Part number:
Z8F081AQB020SG
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8QFN
Encapsulation:
Tray
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Speed
20MHz
Data Converters
Program Memory Size
8KB (8K x 8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V