Z8F042AQB020SG
Part number:
Z8F042AQB020SG
Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8QFN
Encapsulation:
Tray
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Speed
20MHz
Program Memory Size
4KB (4K x 8)
EEPROM Size
128 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V