UPSD3434E-40U6
Part number:
UPSD3434E-40U6
Product Category:
Microcontrollers
Manufacturer:
STMicroelectronics
Description:
IC MCU 8BIT 288KB FLASH 80LQFP
Encapsulation:
Tray
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Programmable
Not Verified
Core Size
8-Bit
EEPROM Size
Speed
40MHz
Oscillator Type
Internal
Program Memory Type
FLASH
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 5.5V