NJU7250F33-TE1
Part number:
NJU7250F33-TE1
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Output
150mA
Protection Features
Short Circuit
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
8V
Supplier Device Package
SOT-23-5 (MTP5)
Voltage Dropout (Max)
0.35V @ 100mA