NJU7231F12-TE1
Part number:
NJU7231F12-TE1
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 100MA SOT23-5
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Output
100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Protection Features
Voltage - Input (Max)
15V
Supplier Device Package
SOT-23-5 (MTP5)
Voltage Dropout (Max)
0.3V @ 0.5mA