NJM78L18UA-TE1
Part number:
NJM78L18UA-TE1
Description:
IC REG LINEAR 18V 100MA SOT89
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Surface Mount
Current - Output
100mA
Voltage - Input (Max)
40V
Package / Case
TO-243AA
Current - Quiescent (Iq)
6.5 mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
18V
PSRR
59dB (120Hz)