NJM2881F18-TE1
Part number:
NJM2881F18-TE1
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 300MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Control Features
Enable
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
14V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Current - Quiescent (Iq)
180 µA
Supplier Device Package
SOT-23-5 (MTP5)
PSRR
80dB (1kHz)