NJM2845DL1-33-TE1
Part number:
NJM2845DL1-33-TE1
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 800MA TO252-3
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq)
600 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Voltage - Input (Max)
14V
Current - Output
800mA
Supplier Device Package
TO-252-3
Voltage Dropout (Max)
0.28V @ 500mA
PSRR
75dB (1kHz)