MAX4314ESD+
Part number:
MAX4314ESD+
Product Category:
Video Amps and Modules
Description:
IC AMP MPLEX AMP 14SOIC
Surface Mount
Number of Circuits
1
Output Type
Rail-to-Rail
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
14-SOIC
Applications
4:1 Multiplexer-Amplifier
Current - Output / Channel
95 mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)
4V ~ 10.5V, ±2V ~ 5.25V
Slew Rate
430V/µs
Current - Supply
6.9 mA
-3db Bandwidth
127 MHz