LTC6905HS5-100#TRPBF
Part number:
LTC6905HS5-100#TRPBF
Product Category:
Programmable Timers and Oscillators
Description:
IC OSC SILICON 100MHZ TSOT23-5
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Count
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package
TSOT-23-5
Current - Supply
8 mA
Frequency
100MHz