LT1125ACN#PBF
Part number:
LT1125ACN#PBF
Product Category:
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14DIP
Encapsulation:
Tube
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
14-DIP (0.300", 7.62mm)
Amplifier Type
Standard
Output Type
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Number of Circuits
4
Supplier Device Package
14-PDIP
Voltage - Supply Span (Min)
8 V
Voltage - Supply Span (Max)
44 V
Slew Rate
4.5V/µs
Voltage - Input Offset
25 µV
Current - Input Bias
8 nA
Gain Bandwidth Product
12.5 MHz
Current - Supply
2.3mA (x4 Channels)