ISL43120IHZ-T
Part number:
ISL43120IHZ-T
Product Category:
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Description:
IC SWITCH SPST-NOX2 20OHM SOT23
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits
2
Mounting Type
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
1:1
Voltage - Supply, Dual (V±)
-3db Bandwidth
Switch Circuit
SPST - NO
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
8pF, 8pF
Charge Injection
5pC
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
800mOhm
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
100pA
Package / Case
SOT-23-8
Supplier Device Package
SOT-23-8
Voltage - Supply, Single (V+)
2.7V ~ 12V
On-State Resistance (Max)
20Ohm
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
35ns, 30ns
Crosstalk
-105dB @ 1MHz