25LC256T-E/SN
Part number:
25LC256T-E/SN
Description:
IC EEPROM 256KBIT SPI 8SOIC
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Programmable
Verified
Supplier Device Package
8-SOIC
Clock Frequency
10 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V